U nedjelju 29. lipnja, na igralištu NK “Napredka” održano je područno natjecanje uporabom motorne štrcaljke pod domaćinstvom DVD-a Gornji Kraljevec. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 16 desetina, što je dosada najveći broj. Valja spomenuti kako je na natjecanju po prvi put bilo svih četiriju kategorija (muški “A” i “B”, žene “A” i “B”). Najbrojnija kategorija bila je kategorija muški “A” u kojoj desetina iz Vratišinca osvaja 3. mjesto. U kategoriji žene “A” uvjerljiva pobjeda ispred ekipa iz Mursko Središća i Sv. Martina na Muri pripala je članicama DVD-a Vratišinec. Osvojivši prvo i treće mjesto članovi DVD-a Vratišinec ostvarili su plasman na Županijsko natjecanje VMŠ koje će se održati 5. srpnja u Sv. Križu. Ispred općine Vratišinec i u svoje ime sve prisutne pozdravio je načelnik općine Vratišinec Zdravko Mlinarić, ispred predsjedništva VZP grada Mursko Središće i općina Selnica, Sv. Martin na Muri i Vratišinec Krunoslav Colar, te zapovjednik zajednice Mihael Grbavec. Zapovjednik DVD-a Gornji Kraljevec Ivan Srpak zahvalio je svim prisutnima na sudjelovanju na vatrogasnom natjecanju, te svima poželio puno uspjeha na nadolazećem natjecanju.

Žene "A" i muški "A"
Žene “A” i muški “A”

Slike možete pogledati na facebook stranici DVD-a Vratišinec.