2. ožujka u domu kulture Dr. Vinka Žganca u Vratišincu održana je 87. po redu izborna godišnja skupština DVD-a Vratišinec. U izvješću koje je podnio zapovjednik društva Grbavec Mihael između ostalog je istaknuto da je društvo u 2012. godini ukupno zabilježilo 16 intervencija od čega 12 požarnih i 3 tehničke. Isto tako je spomenuto da se sudjelovalo na raznim natjecanjima te da je društvo ujedno bilo i domaćin jednog odnosno domaćin natjecanja sa uporabom podzemnim hidrantima. Spomenuto je da se opet mnogo truda uložilo u novo vatrogasno spremište, da su primili mališane iz dječjeg vriča SRČEKO, da se sudjelovalo na javnoj vježbi povodom dana Općine Vratišinec te da se nekolicina članova uputila na razne tečajeve za zvanja. Isto tako sudjelovali su na nekoliko proslava ostalih susjednih društava. Što se tiće financijskog izvješća mora se priznati da je proračun u 2012. godini bio izuzetno skroman te je iznosio nešto više od 33000 kuna dok su rashodi bili nešto više od 32000 kuna što pokazuje da je društvo neprofitabilna udruga te da svoja sredstva ulaže za razne potrebe u društvu. U planu za 2013. godinu spomenuto je da se planira nabaviti vatrogasno vozilo, postaviti toranj za sušenje cijevi, kupiti inventar za vatrogasni dom, urediti poligon za sve vrste vježbi i organizirati obuke i javnu vježbu. Kako je ovo bila izborna skupština izabrano je novo vodstvo te ono sada izgleda ovako: Kozar Stjepan – predsjednik, zastupnik u skupštini VZMŽ Mađarić Branko – Zamjenik predsjednika Grbavec Mihael – Zapovjednik Božić Matija – Zamjenik Zapovjednika Kvakan Andrija – Tajnik Perčić Antonija – Blagajnica Podgorelec Bernard – Spremištar Perhoć Damir – član UO Grbavec Ivica – član UO Šoltić Sanja – član UO Šoltić Magdalena – član UO Petković Nikola – član UO Jezernik Dejan – član UO U nadzorni odbor birani su: Grbavec Ivan – predsjednik NO Topolko Nikolina – član NO Grbavec Kristina – član UO Na skupštini su primljeni i novi članovi pa su tako novim članovima DVD-a Vratišinec postali Perhoć Damir i Perčić Antun. Osto tako skupština je iskorištena za podjelu uvjerenja o stjecanju zvanja pa su tako zvanje vatrogasac I. klase stekli Podgorelec Bernard, Perčić Antonija, Škvorc Barbara i Tot Dora dok je zvanje vatrogasni dočanik I. klase stekao Kvakan Andrija. Skupštini su prisustvovali predsjednik Općinskog vijeća Vratišinec Bukovec Antun, predstavnik VZMŽ Srpak Ivan, predstavnik JVP Bogdan Rajko, predstavnik vatrogasnih veterana VZMŽ Novak Ivan kao i predstavnici udruga iz Vratišinca.