Zapovjednik Društva zaprima poziv sumještanina da se na lokaciji Crkvena 27 nalazi poveća hrpa smeća u “grabi” koje je zapaljeno i da se dimi od subote. Po zaprimljenoj dojavi zapovjednik alarmira ostale članove DVD-a o potrebi za intervencijom na koju izlazimo s 3 člana i AC o čemu obavještavamo VOC JVP Čakovec putem tetra radio veze.
Dolaskom na lokaciju, voditeljica intervencije uočava hrpu smeća u povećoj grabi te se pomoću visokoklotlačnog sklopa i C pruge vrši natopljavanje i gašenje smeća kao i natopljavanje površine oko same grabe kako bi se preventivno spriječilo širenje u obližnju šumu. Utrošeno 7000 litara vode. Po završetku intervencije vraćamo se u spremište i vršimo pospremu i dopunjujemo AC.