Svake godine Općina Vratišinec raspiše Javni poziv za sufinanciranje programa/projekata Udruga. U 2021. godini DVD Vratišinec prijavio je 2 projekta, a to su nabavka termokamere i ugradnja visokotlačnog sklopa u vozilo Nissan Navara. Podsjećamo vozilo Nissan Navara kupili smo početkom godine vlastitim sredstvima s namjerom da se u isto ugradi visokotlačni modul za gašenje požara kako bismo mogli s manjim vozilom doći na nepristupačna mjesta. Vrijednost projekta iznosila je 27.450,00 kn, a općina je projekt sufinancirala u iznosu od 15.000,00 kn. Nadalje pod kraj godine u naše Društvo stigla je i dugo priželjkivana termokamera koja će nam služiti prilikom gašenja požara. I ovaj projekt financijski je poduprijela Općina Vratišinec s 15.000,00 kuna. Zahvaljujemo Općini Vratišinec što prepoznaje važnost naših projekata kao i naš rad i trud. Hvala i bivšem načelniku koji je uvijek imao sluha za vatrogasce s područja općine.

Zapovjednik Mihael Grbavec isprobava novo ugrađeni visokotlačni modul