Vatrogasci DVD-a Vratisinec ove subote odazvali su se pozivu vatrogasaca iz Ebreischdorfa da ih posjete na tamošnjem danu otvorenih vrata u vatrogasnom domu. Tako je 6 članova sudjelovalo na raznim aktivnostima koje je pripremio domaćin. Bilo je tu svega pomalo. Tako su građani mogli isprobati gašenje aparatima pjenom, isprobati izolacijski aparat, vinuti se na 30 metara pomoću autoljestava, rezati auto hidrauličkim alatom i slično. Bila je i prezentirana vježba tamošnje mladeži na kojoj su pomoću zračnih jastuka podizali auto. Ono sto je veoma lijepo bilo za vidjeti jest velik broj djece koja su sa velikim zanimanjem pratila sto se događa. Osim svega navedenog domaćin je za naše vatrogasce pripremio i kratku edukaciju iz rukovanja hidrauličkim alatom pa je tako troje članova koji su nedavno stekli specijanost za rad s hidrauličkim alatom dobili priliku popuniti znanje s austrijskim načinom vađenja unesrećenih iz vozila. Bilo je to nezaboravno edukativno zabavno druzenje. Veliko HVALA prijateljima iz Ebreiscdorfa na gostoprimstvu u želji da se što prije susretnemo.

18193833_1291621380950927_1556016525697194576_n
Izvor: Andrija Kvakan