U srijedu, 1. lipnja čelnici DVD-a Vratišinec iskoristili su lijepo vrijeme za posjet najstarijem članu društva Augustinu Čisaru – Gustiju. Premda ga bolest uvelike sprečava da aktivno sudjeluje u radu vatrogasne organizacije sva događanja oko istog pozorno prati. Podsjetimo Čisar Augustin član je DVD Vratišinec više od 60 godina. Dobitnik je brojnih odlikovanja bivše države i odlikovanja HVZ-a. Dugi niz godina obnašao je važne funkcije u društvu, a bio je i mentor tadanšnjih mladima s kojima je postizao zapažene rezultate na republičkoj i državnoj razini. Na samom kraju želimo mu da sa nama doživi još mnogo vatrogasnih godina uz vatrogasni pozdrav: Vatru gasi, brata spasi, moto s kojim Gusti živi od prvog dana u vatrogastvu.

izvor: Andrija Kvakan i Magdalena Šoltić