U subotu 23. svibnja pozivom načelnika Općine u 8:04 sati zaprimljena je dojava o velikom vodostaju potoka Brodec. U izviđanje smo izašli zapovjednim vozilom i 2 člana (Grbavec M, Kozar S.) te preko JVP Čakovec tražimo da pošalju SMS poruke operativnim članovima DVD-a Vratišinec o izljevanju potoka Brodec. Po dojavi na mjesto intervencije dolazi 6 članova (Grbavec I., Grbavec Ivan, Perčić A, Božić M, Kozar S, Šoltić M) DVD-a Vratišinec sa kombi vozilom, dvije pumpe i punjenje vrećama za punjnje pjeska i potrebnim alatom. Potok se izlio van korita te sa stražnje strane prijetio poduzeću te smo prepumpavali vodu. Intervencija je završila postupnim padom vodostaja u 13.47, no i dalje smo povremeno nadgledali situaciju.

2015-05-23 08.59.56