U utorak 19. svibnja šestero članova DVD-a Vratišinec sudjelovalo je na međunarodnoj vježbi “Mura 2015” koja traje od 18. – 22. svibnja. Četvero članova (Perčić A., Šoltić M., Lukačić D., Kozar S.) u stožeru u Sv. Martinu na Muri te jedan član (Podgorelec B.) u stožeru u Murskom Središću, gdje je glavni zapovjednik stožera bio zapovjednik DVD-a Vratišinec Mihael Grbavec. Također 20. svibnja zapovjednik DVD-a Vratišinec Mihael Grbavec zapovijedao je i vježbom na lokaciji Mali Balaton. Pretpostavka vježbe je da je poplavila rijeka Mura, te da su žrtve poplave već treći dan za redom na poplavljenom području. Neke od žrtava imaju teške fizičke ozljede (vanjski prelom noge), porezotine na rukama i nogama, a neki od njih iscrpljeni, malaksali, žrtva sa srčanim udarom i slično. U vježbi su sudjelovale ekipe DUZS-a iz Austrije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske.

Galeriju fotografija možete pogledati ovdje.