Da je 2013. bila zadovoljavajuća i dobra pokazali su i rezultati koje je na završnoj u petak, 27.12.2013. pročitao zapovjednik DVD-a Mihael Grbavec. DVD Vratišinec ove je godine imao ukupno 19 intervencija koje su u većini bile tehničke. Članovi DVD-a sudjelovali su na raznim natjecanjima u različitim kategorijama. U 2013. godini DVD Vratišinec nabavio je navalno vozio, a od prijatelja iz Austrije na poklon je dobio i zapovjedno vozilo marke Ford. Na završnom okupljanju uz članove DVD-a sudjelovao je i načelnik općine Zdravko Mlinarić, koji je članovima zahvalio na suradnji tijekom ove, a i tijekom predhodnih godina, te poručio da se nada kako će se ta suradnja nastaviti i dalje. Članovi DVD-a Vratišinec ovom prilikom svima čestitaju sretnu Novu godinu, da im bude što uspješnija, a svim vatrogascima u 2014. žele što manje pravih intervencija, a što više vježbi, natjecanja i dobrih rezultata.