Javnu vježbu  „DV Srčeko 2018“  organizira DVD Vratišinec predviđenu planom vježbi civilne zaštite Općine Vratišinec. Elaborat je pripremio zamjenik zapovjednika DVD-a Vratišinec Andrija Kvakan. Vježba se organizira s ciljem osposobljavanja operativne postrojbe dobrovoljnog vatrogasnog društva Vratišinec. Zbog dotrajalih instalacija na objektu DV Srčeko u jednoj od prostorija za boravak djece dolazi do pregrijavanja rasvjetnog tijela puknuća istog te pada na zapaljive materijale prilikom čega dolazi do otvorenog plamena te požara u prostoriji. Prilikom evakuacije jedna teta je jedno dijete ostaju zarobljeni u prostoriji pored te im je vatra prepriječila put do izlaza. Nakon dojave alarmira se domaće Dobrovoljno vatrogasno društvo Vratišinec koje kreće s 6 članova zapovjednim i navalnim vozilom. Dolaskom na mjesto nesreće zapovjednik pristupa kratkom izviđaju situacije i prikupljanju informacija od pozivatelja. Informacije kojima raspolaže u tom trenutku su:

• požar prostorije
  • mogućnost širenja požara na krovište

Dolaskom na mjesto intervencije grupa koju čine dvojica vatrogasaca kreću opremljeni izolacijskim aparatima u spašavanje unesrećenih i gašenje unutrašnjosti. Druga grupa koju čine dvoje vatrogasaca pristupaju hlađenju krovišta. 4 članova je sudjelovalo u vježbi dok je jedan dan prepričavao događanje na vježbi.