Uistinu svečano i s velikim brojem prijatelja vatrogasaca te mještana 23. srpnja proslavljena je 90 obljetnica rada i postojanja dobrovoljnog vatrogasnog društva Vratišinec. Svečanost proslave započela je dočekom vatrogasnih grupa i odjeljenja kod vatrogasnog doma „Augustin Jezernik“ nakon čega se u ešalonu pod pratnjom limene glazbe krenulo prema Osnovnoj školi dr. Vinka Žganca na čijem je igralištu održana sama svečanost, a kasnije i vatrogasna zabava u čast devedesetog rođendana vratišinskih vatrogasaca.

U prigodnom referatu kojeg je podnio zapovjednik društva Grbavec Mihael istaknute su samo najznačajnije stvari koje su obilježile rad Društva u proteklih 90 godina.

Svečanost je iskorištena za podjelu vatrogasnih odlikovanja pa je tako najstariji član društva Čisar Augustin iako teško bolestan smogao snage te nazočio uručenju priznanja Hrvatske vatrogasne zajednice za posebne zasluge.

Zlatnu vatrogasnu medalju primili su Dejan Jezernik i Branko Mađarić. Srebrnu vatrogasnu medalju dobili su Ivica Grbavec, Kristina Grbavec te Čisar Dražen dok je Grbavec Mihael primio srebrnu vatrogasnu plamenicu.

Brončanu vatrogasnu medalju primili su Matija Božić, Nikola Petković, Andrija Kvakan, Bernard Podgorelec, Ines Srnec Kvakan, Ivan Grbavec, Barbara Škvorc i Antonija Perčić. Predsjednik društva Stjepan Kozar primio je odlikovanje vatrogasnog veterana. Spomenicu za desetogodišnje članstvo primili su Petar Perčić i Nikola Petković dok su Mihael Grbavec i Kristina Grbavec primili spomenicu za 20 godina kontinuiranog rada u Društvu.

Svečanost su svojom prisutnošću uveličali i načelnik općine Vratišinec Mlinarić Zdravko, zapovjednik VZMŽ i JVP Čakovec Mladen Kanižaj, predsjednik VZP Krunoslav Colar, tajnik VZP Marko Strojko, tajnik vatrogasnih veterana VZMŽ Ivan Govedić, predstavnik poduzeća Vatropromet, prijatelji vatrogasci iz 22 dobrovoljna vatrogasna društva, prijatelji iz FF Ebreischdorf i FF Trumau.

Prijatelji iz Austrije iskoristili su priliku da domaćem društvu povodom njihovog jubileja daruju hidraulički alat te nekoliko komada zaštitnih odjela.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Vratišinec zahvaljuje se svim društvima, pokrovitelju, VZMŽ, HVZ, svim sponzorima te mještanima Vratišinca na nesebičnoj pomoći u radu DVD-a Vratišinec.

Fotogalerija – Proslava..

izvor: Andrija Kvakan