Minulog vikenda Općina Vratišinec obilježavala je Dane općine i blagdan uzvišenja Sv. Križa. Svečanost Dana općine započela je Sv. Misom koja se u subotu održala u župnoj Crkvi Sv.Križa u Vratišincu, a predvodio ju je župnik Pavao Mesarić. Na misi su uz načelnika općine i čelne ljude općine prisustvovali i vatrogasci DVD-a Vratišinec. Nakon mise ispred vatrogasnog doma obavila se primopredaja navalnog vozila. Ključeve novog vozila predsjedniku DVD-a Stjepanu Kozaru predao je načelnik općine Zdravko Mlinarić. Nakon svečane priredbe koja se održala u domu kulture Vratišinec, članice ženske „A“ ekipe primile su pohvalnicu Općine Vratišinec za iznimne rezultate i trud koje su postigle unazad 5 godina.

U nedjelju, 15. rujna 2013. godine u Gornjem Kraljevcu ( stadion NK Napretka) održavale su se seoske igre povodom dana Općine. U sklopu seoskih igara, održana je i pokazna vježba s brentačama podmlatka DVD-a Vratišinec (2ekipe) i DVD-a Gornji Kraljevec (1ekipa). Prvo mjesto osvojila je ženska ekipa DVD-a Vratišinec,2.mjesto muška ekipa DVD-a Gornji Kraljevec, 3.mjesto muška ekipa DVD-a Vratišinec. Neke od igara na seoskim igrama bile su: gađanje pračkom u kojem je zapovjednik DVD-a Vratišinec osvojio odlično 4.mjesto, gađanjem iz zračne puškegdje članica DVD-a Sanja Šoltić osvaja 2.mjesto, potezanje užeta gdje DVD Vratišinec sa 2:1 pobjeđuje Gornji Kraljevec, Kralovska alka u kojem članice DVD-a Magdalena i Sanja Šoltić osvajaju 1.mjesto sa pogođenih 6bodova, bacanje jajetagdje Mihael Grbavec i Petar Perčić osvajaju 1.mjesto te mnoge druge igre na kojima su sudjelovali i naši mališani te se odlično zabavili. Nakon završenih seoskih igara, DVD Vratišinec imao je čast mještanima općine Vratišinec pokazati funkcioniranje novog navalnog vozila, te opremu.

Misa povodom dana općine
Postrojavanje kod primopredaje vozila