Nakon već otprilike 2 godine koliko je prošlo od posljednjeg susreta u Ebreichdorfu, 8 članova DVD-a Vratišinec odlučilo je 10. i 11. kolovoza 2013. godine opet posjetiti svoje prijatelje iz Austrije na njihovoj tradicionalnoj vatrogasnoj zabavi „Zelfest der FF Ebreichsdorf.“ Nakon ugodnog i srdačnog dočeka domaćina FF Ebreichsdorf u njihovom vatrogasnom domu, krenuli smo da se  smjestimo u nama već poznat teniski centar obitelji Skarich. Tijekom svih 3 dana kako traje njihova vatrogasna zabava organizirana je i tombola u kojoj su naravno sudjelovali i naši članovi iščekujući možda i pokoju nagradu. U nedjelju mlađi članovi DVD-a posjetili su i FF Trumau te su imali prilike razgledali i njihov vatrogasni dom, vozni park i opremu sa kojom raspolažu te se upoznati sa njihovim načinom rada. Bio je to ugodan i lijep posjet našim prijateljima iz Austrije. Zahvaljujemo FF Ebreichsdorf i FF Trumau na gostoprimstvu te se veselimo ponovnom susretu.