U petak, 23. svibnja dobrovoljno vatrogasno društvo Vratišinec posjetili su mališani dječjeg vrtića Srčeko. Na samom početku dobrodošlicu djeci i tetama poželio je predsjednik društva Stjepan Kozar, dok je zapovjednik Mihael Grbavec djecu upoznao sa radom, opremom i voznim parkom društva. Nakon par uvodnih riječi slijedio je za djecu onaj zanimljiviji dio; gasili su „požar“, gađali mete, pregledavali vozila, isprobali vatrogasnu opremu, no sa ne strpljenjem svi su čekali trenutak kada će se moći provoziti u navalnom, zapovjednom i kombi vozilu. Uz zvuk sirena vatrogasnih vozila članovi DVD-a provozali su mališane po naselju Vratišinec te tako svima izmamili osmjeh „od uha do uha“. Generacije kroz vrtić iz godinu u godinu se mijenjanju, ali oduševljenje kad su vatrogasci u pitanju kod djece ne nedostaje. U znak zahvalnosti djeca i tete poklonili su vatrogascima veliki crtež na kojemu su dakako vatrogasci koji gase požar.

Poklon u znak zahvalnosti
Djeca gase "požar"